"Ювентус" постигна трета поредна победа в Серия и направи преднината си на върха 11 точки. "Бианконерите" се наложи като домакин с 4:0 над "Дженоа" в 33-ия кръг.

Втори в класирането е "Рома", който в понеделник ще играе с "Пескара".

За последно "Дженоа" победи "Ювентус" като гост в Серия А през 1991 г.

"Старата госпожа" поведе с известна доза късмет, когато Маркизио опита да овладее прехвърлящ пас на Игуаин, но насочи топката в крака на Муньоз, който си отбеляза автогол в 17-ата минута.

Веднага след центъра "Ювентус" тръгна в нова атака, Игуаин свали за Дибала, който комбинира с Кедира в наказателното поле и с левия крак преодоля вратаря Ламана в близкия десен ъгъл за 2:0.

Четири минути преди паузата опит за центриране на Манджукич се върна към него и хърватинът посрещна топката блестящо от въздуха и от малък ъгъл насочи точно по диагонала вдясно за 3:0.

Леонардо Бонучи оформи крайния резултат в 64-ата минута, когато тръгна от центъра през средата и отправи много силен удар извън наказателното поле и топкака попадна точно под гредата.

До края домакините можеха да вкара и още, но Марикзио и Игуаин удариха греди.