"Марица" (Пловдив) е шампион на България по волейбол при жените. Отборът на треньора Иван Петков спечели титлата за трета поредна година.

Жълто-сините успешно затвориха финалната серия в Националната волейболна лига с 2:0 победи срещу претендента "Левски".

В софийската зала "Люлин" отборът от Пловдив се наложи с 3:1 (25:27, 25:10, 25:16, 25:18) след 92 минути. "Марица" завърши първенството с 20 победи от 20 мача и 60:2 гейма.

В първата част домакините изненадаха пловдивчанки с успешна игра в нападение и четири аса, които им помогнаха да измъкнат гейма с 27:25. Това беше вторият гейм, загубен от "Марица" от началото на шампионата.

Във втория гейм момичетата на Иван Петков действаха добре на блокада и частта завърши при 25:10. Играта в атака, особено тази на Нася Димитрова, беше ключова за успеха на жълто-сините в третата част за 25:16.

В четвъртия гейм темпото на игра поспадна. Домакините започнаха да допускат грешки и за маричанки не беше проблем да вземат частта с 25:18.

Димитрова беше най-резултатна с 20 точки за победителките. Капитанът Радосвета Тенева добави 14. По 14 за "Левски" отбелязаха Катрин Димитрова и Моника Кръстева.