Италианският шампион направи грешна стъпка в устрема си към нова титла. "Старата госпожа" изпусна победата и завърши 2:2 при гостуването си на "Аталанта".

"Бианконерите" водеха до 89-ата минута, когато Ремо Фрюлер изравни.

"Ювентус" остава убедително начело, като четири кръга преди края на сезона води с девет точки пред "Рома". "Вълците" са с мач по-малко, а в неделя им предстои дерби с "Лацио".

Равенството на "Ювентус" идва дни преди първата среща с "Монако" от полуфиналите в Шампионската лига.

"Аталанта" поведе в последните секунди на първата част. Тогава след разбъркване Гомес подаде при далечната греда, а Конти засече.

След почивката шампионите направиха обрат. В 50-ата минута Спинацола си вкара автогол след центриране от фаул, а в 83-ата Дани Алвеш се възползва от центриране на Миралем Пянич и с глава направи 2:1 за гостите.

Фрюлер беше на правилното място в 89-ата минута, когато защитниците на "Ювентус" не отиграха добре при две положения, и изравни.