„Бостън селтикс" се класира за втория кръг на плейофите в НБА за първи път от 2012 г., след като победи със 105:83 "Чикаго булс" в мач номер шест. Завършилият на първото място в Източната конференция през редовния сезон отбор започна серията с две поредни загуби, но направи пълен обрат и ще играе в следващата фаза срещу "Вашингтон уизърдс".

Ейвъри Брадли беше най-резултатен за "Бостън" с 23 точки. Джералд Грийн добави 16, а гардът Айзея Томас отбеляза 12. След двубоя той отпътува за Вашингтон за погребението на сестра си Чина. Тя загина ден преди началото на серията.

За "Булс" Джими Бътлър вкара 23 точки, центърът Робин Лопес завърши с 10, а ветеранът Дуейн Уейд отбеляза едва две.

Съперникът на "Бостън" отстрани "Атланта хаукс" също след 4:2 победи. "Вашингтон" победи в последния мач със 115:99. Гардът Джон Уол отбеляза 41 точки, а Брадли Бийл добави 31.

"Уизърдс" направиха преднина от 22 точки рано през третата четвърт, съперникът му успя стопи голямата разлика, но така и не успя да поведе до края на мача.

Уол направи решаващ чадър на Денис Шродер, след което вкара важен кош в последните минути. Той затвърди доброто си представяне с 19 точки в четвъртата част.

За "Атланта" най-резултатен беше Пол Милсап с 31 точки.

"Лос Анджелис клипърс" се наложи с 98:93 над "Юта джаз" и прати серията в мач решаващия мач номер седем. Победителят от тази двойка ще играе срещу "Голдън стейт уориърс" в следващата фаза.

Гардът Крис Пол вкара 29 точки за "Клипърс", а центърът Деандре Джордан добави 13 и овладя 18 борби.

Резултатът 1:29 мин преди края беше 96:86 в полза на "ножиците", но Гордън Хейуърд, който завърши с 31, отбеляза седем поредни точки. Секунди преди последната сирена обаче Джо Джонсън изпусна от тройката.