"Реал" си върна първото място в Примера дивисион, след като победи с 2:1 "Валенсия" в мач от 35-ия кръг. Голямата звезда на белите Кристиано Роналдо се разписа, а след това изпусна дузпа. Даниел Парехо изравни за гостите, а Марсело донесе победата с попадение четири минути преди края на редовното време.

През следващата седмица отборът на Зинедин Зидан ще играе срещу градския си съперник "Атлетико" в първи полуфинален двубой в Шампионската лига.

"Реал" има 81 точки на върха. Вторият "Барселона" е с три по-малко, като от 21.45 ч. ще играе срещу "Еспаньол".

Роналдо се разписа в 27-ата минута, когато Даниел Карвахал центрира отдясно и с глава вкара. Това беше 13-ата асистенция на Карвахал към португалецът, Карим Бензема и Гарет Бейл. Най-много пасове е подал към Роналдо - шест.

През второто полувреме Парехо фаулира Лука Модрич в наказателното поле и съдията посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Роналдо изпълни, като прати в долния ляв ъгъл, но Диего Алвеш спаси. Той спаси трета дузпа от португалската звезда и вече има общо 22 отразени наказателни удара, с което постави рекорд в първенството.

Четири минути преди края Марсело овладя пред наказателното поле, проби и след финт не остави шансове на Алвеш със силен удар по земя.

В следващия кръг "Реал" ще гостува на "Гранада", а "Валенсия" приема "Осасуна".