Мария Шарапова отпадна от турнира в Щутгарт. На полуфинала рускинята загуби с 6:3, 5:7, 4:6 от Кристина Младенович.

30-годишната Шарапова участва в надпреварата, която спечели през 2012, 2013 и 2014 г., с награден фонд 700 хиляди долара с "уайлд кард".

Съперничка на Младенович на финала ще бъде победителката от мача Симона Халеп - Лаура Зигмунд.

Французойката Младенович спаси три брейк-пойнта в първия си сервис-гейм, но след двойна грешка изостана с 1:3. Шарапова след това бързо придвижи до успеха в първия сет.

В първия гейм на втория сет Шарапова проби подаването на противничката си, но след това върна жеста за 2:2. Младенович спечели 11-минутния гейм за 6:5, след което реализира и пробив за 7:5 и 1-1 сета.

Третият сет се разви драматично, когато Младенович показа здрави нерви и физическа подготовка, за да спечели с 6:4.

Шарапова стигна до полуфиналите без загубен сет. Тя преодоля Роберта Винчи, Екатерина Макарова и Анет Контавейт.

Рускинята се завърна на корта след 15-месечно наказание, което беше наложено заради употреба на мелдоний.