Рафаел Надал продължава със силното си представяне. Испанецът спечели титлата от турнира в Барселона, след като на финала се наложи с 6:4, 6:1 над Доминик Тийм след 90 минути.

Надал вдигна трофея за десети път в кариерата си, като това се случи седмица след като си осигури и титлата от турнира в Монте Карло.

Той заслужи общо 71-и трофей в кариерата си и 51-и на клей, като има 10 победи в 10 мача на червено през този сезон, като в тях е загубил само един сет.

Двубоят вървеше равностойно до 4:4, след което Надал взе осем от следващите девет гейма.

До момента испанският тенисист няма загубен финал в този турнир. Серията му започна от 2005 г., като четири поредни пъти между 2008 и 2012 г. победи Роджър Федерер.

Съперникът му днес Тийм достигна първия си финал от сериите ATP 500, след като на полуфиналите отстрани Анди Мъри с 6:2, 3:6, 6:4.