Шампионът "Лудогорец" започна успешно приятелските си срещи от подготовката си в Австрия. Разградчани се наложиха с 2:0 срещу "Габала".

Головете вкараха Жоао Пауло и Джоди Лукоки в двете полувремена.

Воденият от Георги Дерменджиев отбор имаше превъзходство срещу съперника. Вратарят Ренан дос Сантос направи спасявания и не допусна тимът от Азербайджан да постигне различен резултат.

В началото двата отбора си размениха възможности. В 20-ата минута вратарят на "Габала" се справи с удар на Жоао Пауло. Малко след това Жуниор Кишада стреля в аут след добра комбинация с Вандерсон.

"Лудогорец" поведе в 37-ата минута, когато Кишада проби отляво, подаде към Вандерсон, а топката попадна в Жоао Пауло. Бившият нападател на "Ботев" стреля силно по земя и даде преднина на отбора си. Минута преди края на първата част гол на Вандерсон не беше зачетен заради засада.

На почивката Дерменджиев направи няколко промени. В 67-ата минута Марселиньо улучи гредата. Малко по-късно "Лудогорец" удвои чрез Лукоки. След пробив Миниджан центрира и с техничен удар Лукоки направи 2:0.

Съставът на "Лудогорец": Ренан, Натанаел, Моци, Пластун, Саша, Анисе, Кампаняро, Вандерсон, Кафу, Пауло, Кишада