ЦСКА постигна нова победа в предсезонната си подготовка в Австрия. Червените направиха обрат от 0:2 до 4:2 срещу "Университатя".

Треньорът Стамен Белчев направи промени в състава си и това оказа влияние. Головете за отбора вкараха Милчо Ангелов, Никола Колев, Кристиян Малинов и Давид Симао.

Румънският отбор започна силно и се възползва от неточностите в обновената защита на ЦСКА. Още до 20-ата минута Иван два пъти отбеляза за "Университатя". Малко след това след прехвърлящ удар Китанов имаше късмет, като топката срещна гредата.

В 31-ата минута Ангелов намали след подаване на Кирил Десподов. Седем по-късно Колев изравни след силен удар от разстояние и грешка на вратаря на съперника.

През второто полувреме Стамен Белчев даде възможност за изява на още от своите футболисти. ЦСКА игра по-добре от румънците и заслужено спечели. В 73-ата минута Малинов изведе отбора си напред с хубав удар от далеч. В края на срещата Антон Недялков подаде отляво към Симао, който с удар по земята от 14 метра беше точен за 4:2.

Червените ще изиграят срещу "Карабах" последната си проверка в Австрия. Мачът е в събота в 19.00 часа.

ЦСКА - Университатя 4:2 (Ангелов, Колев, Малинов, Симао)
ЦСКА: Георги Китанов, Стойчо Атанасов, Станислав Манолев (к), Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Рубен Пинто, Никола Колев, Милчо Ангелов, Кирил Десподов, Густаво Кулма, Кевин Кубемба