Женският национален отбор по волейбол допусна четвъртата си загуба от седем мача във втора група на Гран при. Българките отстъпиха за втори път срещу Пуерто Рико - този път с 1:3 (25:17, 16:25, 18:25, 26:28).

Това беше първият мач от последния състезателен уикенд в междуконтиненталния етап на надпреварата. Българският отбор е шести в класирането с 11 точки.

До края остават срещите с домакина Хърватия в събота и с Аржентина в неделя.

Воденият от Иван Сеферинов състав изигра силно първия гейм и спечели убедително. След това Пуерто Рико направи обрат, като по огледален начин взе два поредни гейма.

Най-оспорвана беше четвъртата част, която вървеше точка за точка. След 20-ата точка съперникът поведе с 24:21. Българките успяха да спасят три мачбола и изравниха, но малко по-късно Пуерто Рико спечели.

Центърът Нася Димитрова завърши с 13 точки, а Гергана Димитрова добави 12. За съперника Стефани Енрайт и Дейли Сантана направиха по 19.