"Витоша" и "Етър" завършиха 1:1 в среща от втория кръг в Първа лига. С равенството на "Васил Левски" двата състава взеха първите си точки в елита.

Иван Петков даде преднина на гостите в 30-ата минута, а осем по-късно Григор Долапчиев изравни и донесе историческата първа точка за отбора си в най-високото ниво на българския футбол.

В началото на мача "Витоша" беше по-дейният отбор. Гол на Николай Христозов беше отменен заради засада. В 27-ата минута Долапчиев поиска дузпа след сблъсък със защитника Яни Пехливанов.

Три по-късно Петков вкара с глава отблизо след центриране на Димо Атанасов от левия фланг. В 38-ата Долапчиев получи от Румен Гьонов, изпревари защитата на "Етър" и преодоля Акалски.

В последната минута на първата част Петков стреля от 6-7 метра, но улучи гредата.

След почивката отборът от Велико Търново беше по-активен. Най-доброто положение дойде в 90-ата минута, когато след подаване от ляво Тодор Колев се хвърли, но не можа да засече пред вратата на "Витоша".