България спечели медали и при жените, и при мъжете на европейското първенство по стрийт футбол. С това страната стана единствената с подобно постижение на турнира в германския град Прора.

Мъжкият състав завърши втори, след като загуби с 1:2 след златен гол финала срещу Испания. Женският отбор спечели бронзовите медали.

В мъжкия турнир България (със състав Асен Станков, Славчо Здравков, Димитър Митев и Владислав Радославов) завърши начело в груповата фаза след изиграването на 13 срещи срещу всички останали участници. Съставът постигна десет победи, записа равенство и две загуби. В четвъртфинала българите надиграха Унгария, а в полуфинала - Словакия.

Женският отбор на България победи с 1:0 домакина Германия в спора за бронза. В полуфинала българките загубиха от бъдещия шампион Косово, който категорично превъзхождаше всички останали в турнира. Второто място зае Словакия.

В българския състав има три бивши футболистки на "Академик" (София) - Кристина Александрова, Мартина Костелянчик и Албена Тончева. Четвъртата състезателка е капитанката на националния тим по стрийт футбол от 2015 година Михаела Първанова.