Анелия Карягьозян от велоклуб „Илчов баир“ е шампионка на България по планинско колоездене за 2017 г. в дисциплината крос кънтри Олимпик в категория Жени елит. Второто място зае съотборничката й Ирена Стефанова, а трета остана  Ася Мицева – „Грийн уей“

При мъжете в същата категория шампион стана Александър Алексиев – „Несебър“. Сребърен медалист е Емил Стойнев – „Рам байкс“, бронзов - Николай Стамболийски – КК „Варна“. За медалите в елитната дисциплина жените навъртяха 3 обиколки по 6 км, а мъжете 4 по 6 км.

В отборната надпревара шампион за 2017 г. е клуб „Янтра Исполин“, вицешампион от първенството е шуменският „Илчов баир“, трети е КК „Варна“.

Държавният личен и отборен шампионат се проведе в два дни в Шумен и събра над 120 колоездачи. Домикан и организатор на надпреварата бе велоклуб „Илчов баир“.

Първенството стартира с атрактивната дисциплина Крос кънтри елиминатор в събота. Заявените над 20 състезатели преминаха през квалификации, за да определят 16-те, които стартираха за шампионската титла. По регламент в същинското състезание 4 състезатели тръгват едновременно, а първите двама продължават в следващия кръг. Така до финала достигнаха най-бързите в съботния ден. Шампион в дисциплината Крос кънтри елиминатор стана Ясен Александров от КК „Варна“, който премина по трасето от 900 м за 1:36.05 м. Второто място зае Александър Минчев „Васил Левски“, трети остана Алек Бонев „Bike Center Team“,четвърти се нареди Добрин Лиловски КК „Варна“.

Днес от старта на заслон „Дияна“ на територията на ПП Шуменско плато бяха определени шампионите в различните възрастови групи в дисциплината крос кънтри Олимпик. Според категорията и възрастта си, те преминаха различен брой обиколки.

При Мъже U23 шампион е Лъчезар Ангелов – „Рам байкс“, втори е Александър Минчев – „Васил Левски“, трети Михаил Михайлов – „Хемус“ Троян.

Мъже Мастърс 30+ първото място е за Николай Костадинов – Зарата от Стара Загора, втори е Николай Дянков – „Янтра“ Исполин“, трети Петър Христов – „Велос“

Юноши 17-18 – 1.Ясен Александров – КК „Варна“, Атанас Фотев – „Драг“, Алек Бонев – „Байк Център“.

Юноши 15-16 – 1. Алекс Иванов – „Бела Екстрийм“, Валентин Стефанов – „Янтра Исполин“,     Валентин Карабаджаков – „Трип Елементс“.

Момчета 12-14 – 1. Станислав Миланов – „Илчов баир, Кристиян Балкански – КК „Варна“,      Стелиян Късъров – КК „Варна“

Девойки 12-16 – 1.  Ивана Баталова – „Трип Елементс“, Габриела Димитрова – „Янтра Исполин“, Преслава Петкова – „Хемус“ Троян.

Хоби Мъже 19-39 – 1. Желязко Влаев, Калин Митев – Underground Riders, Николай Ламбов – „Илчов баир“.

Хоби мъже 40+ - 1. Николай Костадинов, 2. Николай Илиев – „Илчов баир“,  3. Николай Панайотов – Димибайк.

Хоби момчета 12-14 - 1.  Денислав Ангелов, 2. Борис Савов,