Шампионът на Германия "Байерн" победи първенеца във Висшата лига "Челси" в среща от "Интернешънъл чемпиънс къп". Баварците се наложиха с 3:2 в Сингапур.

Мачът беше красив с активна игра и чести атаки въпреки големия брой смени след почивката.

Баварците започнаха вихрено и поведоха с три гола за по-малко от половин час игра. В края на първата част Алонсо намали, а след почивката Миши Батшуай вкара за 2:3. "Челси" удари и греда, като не можа да стигне до равенство.

Още в шестата минута Рафиня даде преднина на "Байерн" след далечен диагонален удар по земята. След още толкова Томас Мюлер от воле засече подаване на Франк Рибери за 2:0.

Нападателят увеличи преднината на отбора си в 27-ата минута. Мюлер вкара много красив гол след техничен удар от около 20 метра.

В последните секунди на добавеното време Алонсо стреля отляво и намали. След почивката бяха направени много смени, но мачът продължи в добро темпо. В 85-ата минута след ъглов удар Батшуай засече за 2:3.