Интригата в Серия А се върна осем кръга преди края на сезона, след като "Наполи" съкрати преднината на "Ювентус" на две точки. Неаполитанците се възползваха от грешната стъпка на шампиона в събота вечер и победиха на свой терен "Дженоа" с 1:0.

Единственият гол на "Сан Паоло" вкара централният защитник Раул Албиол в 72-ата минута.

Двубоят не премина идеално за "Наполи", след като още в 20-ата минута домакините трябваше да правят смяна. Капитанът на тима Марек Хамшик се контузи и излезе принудително. За капак и положенията, които създадоха неаполитанците не бяха нужни, за да реализират гол.

Важното попадение падна в 67-ата минута, когато Хосе Мария Кайехон центрира от корнер, а Албиол скочи най-високо на близката греда и отклони топката.

Заради големия залог, до края на срещата "Наполи" не предприе никакви рискове. Маурицио Сари предпочете да затвори мача и да си гарантира трите точки.

С трите точки "Наполи" вече има 73, а "Ювентус" е със 75. Освен това неаполитанците се върнаха на победния път, след като в предишните си два мача допуснаха равен и загуба.