Националният отбор по футбол започна със загуба 2018 г. Българите отстъпиха с 0:1 срещу Босна и Херцеговина в приятелска среща в Разград.

Единственото попадение отбеляза Кенан Кодро в 20-ата минута. В 87-ата Мартин Райнов беше изгонен за втори жълт картон.

Българите трудно успяваха да създадат интересни положения пред вратата на съперника. Селекционерът Петър Хубчев започна мача с двама нападатели - Ивелин Попов и Спас Делев.

В 12-ата минута Ивайло Чочев стреля с глава след ъглов удар, но не беше точен. Осем по-късно гостите поведоха. Звездата Един Джеко пусна към Сеад Колашинац, който насочи към Харис Дулиевич. Топката беше подадена отново на Колашинац, който прати в наказателното поле и Кодро стреля. След докосване в тялото на Васил Божиков топката влезе във вратата на Пламен Илиев.

Българският отбор имаше добра възможност за бързо изравняване, но не я използва. В 24-ата минута Георги Миланов получи в наказателното поле и стреля, а ударът му беше блокиран от Колашинац. Три по-късно Михаил Александров беше изведен сам срещу Ибрахим Шехич, но вратарят спаси.

По-късно стражът се справи с нов изстрел на Александров. Малко преди почивката Кодро пропусна да удвои, като стреля неточно.

След почивката нивото спадна значително. Играта се накъса много, като двамата селекционери направиха много смени. При една от малкото възможности босненците можеха да удвоят в 84-ата минута, когато топката беше отклонена от защитник, но след това Илиев улови.

Малко по-късно последва разбъркване пред вратата на гостите след ъглов удар. При него българите най-напред удариха греда, а след това Райнов наруши правилата и получи втори жълт картон.

В последните секунди гостите изпуснаха нова възможност при контраатака.

Титулярният състав на България: Илиев, Бодуров, Божиков, Чорбаджийски, Занев, Костадинов, Миланов, Чочев, Александров, Делев, Попов