Витоша" (Бистрица) запази мястото си в Първа лига след победа с дузпи с 6:4 срещу "Локомотив" (София).

След редовното време резултатът беше 1:1. "Локомотив" поведе рано с гол с глава на Илия Димитров, а в 63-ата Даниел Кутев изравни. В продълженията двата състава си размениха по още един гол. Резервата Здравко Димитров вкара много красив гол в 108-ата минута и отново даде преднина на червено-черните. Секунди преди последния съдийски сигнал Стефан Христов се оказа на правилното място и отблизо направи добавка за 2:2.

Воденият от Костадин Ангелов отбор оцеля в елита, след като през целия сезон спечели едва две победи. Първата от тях дойде в 32-ия кръг при 1:0 срещу "Черно море", а втората беше за отстраняването на "Пирин" в решителните мачове за спасение.

Мачът се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив, като футболистите бяха затруднени от мокрия терен. Двата състава влязоха в здрава битка с единоборства, а головите положения бяха малко.

"Локомотив" започна отлично и поведе още в четвъртата минута. След центриране от ляво Илия Димитров насочи много добре топката с глава и вкара. Символичните домакини искаха да бъде отсъдена засада, но сигнал нямаше.

"Локомотив" можеше да удвои в 22-ата минута, когато играчите му откраднаха топката и Николай Цветков стреля от централната линия. Ударът беше отлично насочен, но Николай Георгиев изби. "Витоша" отговори със силен удар от разстояние на Михаил Петров, но топката мина встрани.

В 57-ата минута след разбъркване пред вратата на "Витоша" Цветков отправи удар от воле, но след рикошет се стигна до ъглов удар. Шест по-късно Кутев изравни. След центриране от фаул той отклони с глава във вратата.

Четвърт час преди края лампите на стадиона угаснаха и принудително мачът беше прекъснат за около пет минути. В 81-ата Ивайло Лазаров от "Витоша" получи втори жълт картон и беше отстранен. В добавеното време двата отбора си размениха по една голова възможност, но без резултат.

"Локомотив" беше по-дейният отбор в продълженията. С много усилия червено-черните поведоха за втори път в 108-ата минута, когато резервата Здравко Димитров прати топката във вратата със забележителен удар от разстояние.

В третата минута от добавеното време в продълженията "Витоша" улови последната си възможност. Отборът от Бистрица изравни за втори път - след центриране от фаул Лъчезар Котев стреля отблизо, но Кристиян Кацарев спаси. Пръв до топката стигна Христов и изравни.

При дузпите вратарят на "Витоша" Георгиев спаси ударите на Здравко Димитров и Семерджиев, а съотборниците му вкараха всичките си удари.