„Борусия" (Дортмунд) победи "Манчестър сити" с 1:0 в първия мач от силния международен турнир за приятелски мачове International Champions Cup. Единственият гол в двубоя беше дело на Марио Гьотце, който се разписа от дузпа в 28-ата минута.

Контролата се игра на стадион "Сокър филд" в Чикаго пред 35 хиляди зрители. Английският шампион и четвъртият в Бундеслигата бяха без по-голямата част от основните си играчи, които получиха по-дълга почивка заради участието си в световното първенство в Русия.

Пеп Гуардиола започна с Клаудио Браво на вратата, а останалите титуляри бяха Джейсън Денайер, Ерик Гарсия, Люк Болтън, Александър Зинченко, Джак Харисън, Фил Фоудън, Брахим Диас, Дъглас Луис, Рияд Марез и Лукас Нмеча.

За "Борусия" освен голмайстора Гьотце стартираха Марвин Хитц, Йомер Топрак, Дан-Аксел Загаду, Херберт Бокхорн, Марсел Шмелцер, Дзенис Бурнич, Себастиан Роде, Кристиан Пулишич, Якоб Бруун Ларсен и Александър Исак.

Германският отбор започна по-добре мача. Първата опасност дойде в 11-ата минута, когато Гьотце стреля с левия крак от 11-12 метра, но Браво спокойно улови. В 28-ата минута жълто-черните получиха дузпа за нарушение на Зинченко срещу Пулишич, а Гьотце не сбърка от бялата точка.

Четири минути по-късно Исак имаше отлична възможност да увеличи аванса на "Борусия". Той се измъкна зад защитата и преодоля Браво, но след това от малък ъгъл не успя да намери вратата.

Едва в края на полувремето "Сити" създаде нещо интересно. Вратарят Хитц обаче направи чудесно спасяване след пряк свободен удар на Марез. След почивката рекордното попълнени на "гражданите" имаше още една възможност от свободен изстрел, но този път прати топката малко встрани.

Двата отбора направиха доста промени през втората част. За "Сити" Джо Харт замени Браво на почивката, а около 70-ата минута в игра се появиха Айотомива Деле-Баширу, Камерън Хъмфрис, Набил Зубди, Патрик Робъртс, Бенджамен Гаре и Лерой Сане.

В "Борусия" Люсиен Фавер направи смени всичките си полеви играчи още на почивката, като остави само Хитц до края на мача. Темпото на игра през второто полувреме беше още по-лежерно, а положения за гол пред двете врати почти нямаше.

В следващите си два мача "Борусия" и "Манчестър сити" ще играят с "Ливърпул". Тимът от Дортмунд среща финалиста в Шампионската лига на 22 юли в Шарлот oт 23.05 ч., а английският шампион - на 26 юли в Ийст Ръдърфорд от 3.00 ч.