Лионел Меси изигра силен мач и беше в основата на гръмка победа за "Барселона" на старта в Шампионската лига. Испанците се наложиха с 4:0 срещу ПСВ.

Меси вкара три гола, а другият беше дело на Усман Дембеле. В последните 11 минути домакините играха с човек по-малко заради червения картон на Умтити.

В другата среща в групата с късни голове "Интер" направи обрат за 2:1 срещу "Тотнъм".

Мачът на "Камп ноу" се игра пред необичайно ниска посещаемост. На двубоя, започнал в ранния часови пояс за Шампионската лига - 18.55 часа местно време, присъстваха 73 462 зрители.

"Барселона" очаквано започна по-дейно, като държеше топката повече и атакуваше. Двата отбора си размениха по една добра възможност до 32-ата минута, когато домакините поведоха. Меси изпълни отлично фаул централно пред наказателното поле и даде преднина на отбора си.

Каталунците трябваше да чакат дълго, преди да стигнат до втория си гол. В 75-ата минута Дембеле се освободи прекрасно от съперник в централната зона, напредна и с удар от разстояние удвои.

Две по-късно Иван Ракитич подаде на Меси в наказателното поле и аржентинецът с отлично докосване вкара за 3:0. Секунди по-късно Умтити получи втори жълт картон и беше отстранен от игра. Въпреки това "Барселона" стигна до нов гол. В 87-ата минута Луис Суарес изведе Меси и той отново преодоля вратаря на ПСВ.

Аржентинският нападател вече има осем хеттрика в Шампионската лига, което е рекорд. Кристиано Роналдо е втори със седем.

В Милано "Тотнъм" допусна третата си поредна загуба, което се случва за първи път, откакто мениджър е Маурисио Почетино.

През първото полувреме нямаше много голови положения. Въпреки че беше без петима от важните си играчи, английският отбор поведе в началото на втората част.

В 53-ата минута Кристиан Ериксен стреля силно, но Самир Ханданович спаси. След рикошет топката се върна при датския полузащитник и с втория си опит той преодоля вратаря. "Тотнъм" продължи активно, но Ерик Ламела пропусна няколко възможности.

"Интер" изравни в 85-ата минута, когато Квадво Асамоа подаде от ляво и с мощен от воле удар Мауро Икарди прати топката в долния десен ъгъл. В добавеното време "нерадзурите" стигнаха до победата. Матиас Весино с глава насочи топката във вратата.