Юношите до 19 години на БК „Шумен“ записаха четвърта поредна победа в първенството на елитната група, регион Изток. Като гости днес те надиграха отбора на „Делфин“ Бургас с 82:55, съобщиха от БФБ.

Шуменските баскетболисти диктуваха играта още от началото на мача и на полувремето водеха убедително с 50:18. След почивката шуменци спечелиха третата част с 21:11 и допуснаха загуба в последната четвърт с 11:26, но авансът, който бяха натрупали преди това се оказа достатъчен за спечелването на двубоя.

С победата днес „Шумен“ се изкачи до второто място във временното класиране на регион Изток. Лидер е „Черно море“, който е без загубен мач.

До края на есенния дял в шампионата при юношите до 19 г. остава един кръг. В последния мач преди зимната пауза юношите на „Шумен“ ще домакинстват на „Светкавица“. По програма срещата е насрочена за 6 декември от 12,00 часа в зала „Младост“.