Женският тим на „Шумен 98“ отпадна от турнира за купата на България по хандбал. В Габрово, в мач от четвъртфиналите, шуменският отбор бе победен от „Бъки“ с 31:23 (15:10).

Преди седмица в двубой от първенството габровки загубиха от тима на Шумен и вчера излязоха по-мотивирани, за да не допуснат второ поражение от съперника.

Отборът на „Бъки“ взе добър аванс през първото полувреме и на почивката поведе с 5 гола. През втората част шуменки опитаха да стопят разликата и се доближиха на три гола до домакините, но това бе за кратко и не бе достатъчно, за да обърнат мача.

Освен „Бъки“, напред в турнира за купата придължават „Етър“ и „Ники спорт“. Тимът от Велико Търново победи „Поморие“ с 31:22, а този от Сливница се наложи над „Спартак“ Плевен с 33:25. В полуфиналите от турнира се включва и ностиелят на купата „Свиленград“.

„Свиленград“ е и следващият съперник на шуменки. Двата тима ще се срещнат в Шумен в мач от първенството на 2 декември от 14,00 часа.