Състезателката в скока на височина Мирела Демирева беше избрана за най-добър атлет на България за годината. Тя спечели отличието за втори път след 2016 г.

Демирева събра 276 точки в анкетата на списание "Атлетика". Второто място зае световната шампионка на троен скок за девойки Александра Начева (243 точки), а трета е спринтьорката Ивет Лалова (224 точки).

Сред първите пет има още една жена - Габриела Петрова със 166 точки. Петото място е за Валентин Андреев (хвърляне на чук, 164 точки).

Демирева имаше успешна година, като стана шеста на световното в зала, което беше и най-доброто класиране за български атлет в турнира. През лятото тя за първи път в кариерата си преодоля 200 см в "Диамантената лига".

Най-силното ѝ състезание беше във финала на европейското в Берлин, където се пребори за сребърния медал след преодоляване на 200 см.