Волейболният шампион "Нефтохимик" се класира за осминафиналите в CEV Cup. Българският първенец прояви силна воля и характер, за да отстрани белгийския "Пар-Ки" (Менен).

Воденият от Найден Найденов състав направи обрат за 3:2 (25:23, 22:25, 23:25, 30:28, 15:8). С драматичния си успех съставът заличи пасива си след загубата с 2:3 от първия мач.

В решителния "златен гейм" "Нефтохимик" губеше с 12:14, но се вдигна и пречупи съперника за 16:14.

Савелий Поздняков стана най-резултатен за българския отбор с 24 точки, а Георги Петров добави 21. Важна роля за победата изигра включването на национала Георги Братоев. Разпределителят, който дълго се възстановяваше от контузия, влизаше като резерва във втория и третия гейм, а след това беше в основния състав.

Братоев завърши с три точки. "Страхотен мач и спечелен "златен гейм". Благодаря на всички, които вярваха. Браво и на всички на терена от 12:14 в тайбрека. И първа победа за мен на терена", написа разпределителят във "Фейсбук".

"Нефтохимик" завърши с по-висок процент успеваемост в атака - 55% срещу 49%, като направи и повече блокади - 12 срещу девет.

Вечерта се оказа успешна и за женския "Берое", въпреки загубата му от "Арис" в третия по сила европейски турнир "Чалъндж къп". След победата с 3:0 в Стара Загора, българките имаха нужда от два гейма и ги спечелиха, след което допуснаха обрат за 2:3 (25:22, 25:16, 16:25, 20:25, 13:15).

Следващият съперник на отбора ще е "Волеро", в който се състезава националката Гергана Димитрова. В момента "Волеро" участва на световното клубно първенство в Китай.