„Сан Антонио спърс" записа впечатляваща победа над "Лос Анджелис лейкърс" със 133:120 в мач от Националната баскетболна асоциация (НБА). В своята зала "Ей Ти ен Ти сентър" "шпорите" наваксаха пасив от 10 точки във финалната четвърт, за да стигнат до 12-ия си успех през сезона.

"Лейкърс" водеше след първото полувреме със 72:68. Авансът им набъбна до 10 точки преди последната четвърт, но във финалните 12 минути "шпорите" се представиха много силно. Баскетболистите на Грег Попович отбелязаха 44 точки само в последната четвърт срещу 21 за гостите.

Във финалните 12 минути "Сан Антонио" реализира 15 от всичките си 21 атаки, а "Лейкърс" имаше успеваемост едва осем от 24 (33%).

Леброн Джеймс отбеляза 35 точки, но това се оказа недостатъчно за "езерняците". Лидерът на "Лос Анджелис" добави още 11 асистенции и осем борби. Кайл Кузма завърши с 27 точки и осем борби.

Най-резултатен за победителите беше Демар Дероузън, който беше близо до трипъл-дабъл. Гардът завърши с 36 точки, девет асистенции и осем борби. Той реализира 11 от 20-те си стрелби от игра и 14 от 18 от наказателната линия.

"Лейкърс" записа 10-а загуба в 25 мача от началото на сезона. Тимът заема шесто място в Западната конференция. "Сан Антонио" има 12 победи и 14 загуби и е едва 13-и от 15 отбора.

Шампионът в НБА "Голдън стейт уориърс" постигна трета поредна след завръщането на звездата си Стеф Къри. "Воините" надиграха "Милуоки бъкс" със 105:95 като гост.

Баскетболистите на "Голдън стейт" имаха предимство през целия мач, а "елените" водеха само веднъж, при това с две точки. Най-голямата преднина за "воините" беше 21 точки. Те поведоха с 27:22 след първите 12 минути, а на почивката увеличиха преднината си на шест точки. През второто полувреме резултатът беше 48:44.

Най-резултатен в двубоя беше лидерът на "Милуоки" Янис Андетокумбо, който завърши с дабъл-дабъл – 22 точки и 15 борби. Клей Томпсън и Стеф Къри вкараха по 20 точки за "Голдън стейт", а Андре Игуодала добави 15.

След третата си поредна победа "Голдън стейт" е вече на трето място на Запад. Тимът е с 18 победи и девет поражения. Лидер е "Денвър нъгетс" със 17 победи от 25 мача, а втори е "Оклахома сити тъндър" с баланс 16-8.

В интересен мач на Изток "Филаделфия 76ърс" победи "Детройт пистънс" със 117:111. "Сиксърс" постигна четвърти успех в последните си пет срещи, а за "Детройт" загубата е трета поредна.

Двубоят премина през множество обрати. Най-голямата преднина за "Филаделфия" беше девет точки, а "буталата" водеха с 15. Само във втората четвърт "Детройт" отбеляза 41 точки, но "Филаделфия" направи силно второ полувреме, в което вкара с 18 точки повече от съперника си.

Във втори пореден мач Джими Бътлър завърши с 38 точки. Той реализира 13 от 27 изстрела от игра и 11 от 12 от наказателната линия. Бътлър добави шест точки и шест борби.

В отсъствието на Джоел Ембийд силен мач направиха Бен Симънс и Джей Джей Редик, които завършиха с по 18 точки. Симсънс записа дабъл-дабъл, добавяйки 14 борби, а също така и шест асистенции. Най-полезен за "Детройте" беше Блейк Грифин с 31 точки и 12 борби. Андре Дръмънд обави 21 точки и десет борби.

"Филаделфия" е трети на Изток с 18 победи и девет загуби. "Детройт" е с баланс 13 победи и десет поражения, като заема шесто място.