"Шумен" победи "Шампион 2006" с 96:78 в първия бараж от двубоите за класиране в Първата петица на А група. Пред собствена публика в зала "Младост" шуменци взеха добър аванс преди реванша в София.

Шуменци спечелиха убедително първата част с 28:15. Авансът от първите десет минути допринесе за крайния успех на шуменци в мача. Втората част бе равностойна и на полувремето "Шумен" поведе с 54:42.

"Шумен" спечели третата третина, но с минимална преднина - 20:18. Два коша на Леков, единият от които от зоната на трите точки, дадоха преднина от 19 на "Шумен" в началото на последната част - 79:60. Шуменци достигнаха до над 20 точки разлика в края на мача и спечелиха с 96:78, като успяха да натрупат комфортен аванс преди реванша на 10 януари.

За "Шумен" Николай Леков завърши с 30 точки, 10 борби, 6 асистенции и 5 отнети топки. С 24 точки и 9 борби се отчете Кирил Кирилов. По 18 точки отбелязаха Антон Диков и Ростислав Тончев.

За "Шампион 2006" най-резултатен бе Мартин Тодоров с 23 точки, като той овладя и 8 борби.