Отборът на „Шумен“ спечели и втория мач срещу „Шампион 2006“ от полуфиналните баражи за влизане в първата петица на А баскетболната група при мъжете.

След като в неделя в зала „Младост“ шуменци победиха „Шампион“ с 96:78, днес в София те надделяха с 96:76. Това показва статистиката от мача, пубикувана на www.fibalivestats.com.

Шуменският тим спечели убедително първата част от мача с 29:19, отстъпи във втората с 22:29, но успя да спечели битката в третата и четвъртата част от мача (25:16 и 20:12) и се поздрави с крайния успех.

За да попадне в първата петица на А група „Шумен“ ще изиграе още един мач – финален бараж. Срещата ще е на неутрален терен, а съперник на шуменци ще е победителят от полуфиналния бараж между „Чавдар“ Троян и „Рилски спортист“.  В първия мач в Самоков спечели „Чавдар“, който е домакин на реванша тази вечер.