„Шумен“ загуби мача за влизане в първата петица на А група от „Чавдар“ Троян.  Двубоят се игра в Габрово, а шуменци отстъпиха със 75:81.

Така „Чавдар“ ще играе за титлата в групата, а „Шумен“ ще спори за разпределение на местата от 6-то до 9-то за този сезон.

Срещата между „Шумен“ и „Чавдар“  бе много оспорвана, с куп обрати, като до последно победителят не бе ясен.

След първите десет минути „Чавдар“ имаше само точка преднинне 23:22. Тимът от Троян успя да увеличи аванса си през втората част и на полувремето поведе с 44:37.

След почивката „Шумен“ на няколко пъти стигна до обрат и поведе в мача, но в заключителните минути състезателите на „Чавдар“ успяха да дръпнат в резултата и да запазят аванса си до края на двубоя.

Във втората четворка на А група „Шумен“ ще играе със „Шампион 2006“, „Рилски спортист -2“ и „Видабаскет“. Жребият ще се тегли утре.