Гъркът Стефано Циципас е първият полуфинал в Australian Open. 20-годишният тенисист от Атина пречупи сърцатия испанец Роберто Баутиста Агут след победа със 7:5, 4:6, 6:4, 7:6 (2) за 3.15 часа.

В спор за място във финала в Мелбърн Циципас ще се изправи срещу победителя от мача между носителя на 17 титли от Големия шлем Рафаел Надал и 21-годишния американец Франсис Тиафо.

Шампионът от младежките финали на АТП, който в предишния кръг свали Роджър Федерер от трона в Австралия, изигра поредния си впечатляващ мач. Той отново подходи агресивно и показа атакуващ тенис, но в същото време показа много зряла игра, за да пречупи изключително борбения Баутиста Агут.

Циципас изоставаше с пробиви в първия и третия сет, но успя да ги обърне и спечели. В края на четвъртата част гръцкият тенисист пропусна мачбол и трябваше да влезе в тайбрек. Въпреки това той отново запази спокойствие и спечели по категоричен начин решаващия гейм, за да приключи двубоя в четири сета.