Французинът Лука Пуи продължи приказката си на Australian Open, като достигна първия си полуфинал в турнирите от Големия шлем. 24-годишният тенисист се наложи със 7:6 (4), 6:3, 6:7 (2), 6:4 срещу Милош Раонич.

Следващият му съперник ще бъде победителят от мача между Новак Джокович и Кей Нишикори. Другият полуфинал противопоставя Рафаел Надал и Стефанос Циципас.

Въпреки 25-те си аса, Раонич не беше убедителен в разиграванията при първи вкаран сервис. Канадецът допусна и повече непредизвикани грешки - 34 срещу 24, а печелившите удари на двамата бяха почти равни - 62 за Пуи и 59 за съперника му.

Мачът започна безупречно за Раонич, който в първите три гейма даде само една точка на съперника си. Канадецът държеше преднината си до 5:2, когато Пуи започна обрат.

Французинът най-напред върна пробива в последния възможен момент, за да стигне до 5:5. След това той притисна съперника си, като при негов сервис поведе с 40:0. Този път Раонич се спаси, а сетът стигна до тайбрек. В него Пуи игра по-добре и с два минипробива спечели.

Във втория сет двамата бяха по-убедителни в сервис-геймовете си. В него имаше само една възможност за пробив, от която французинът се възползва и това го насочи към успеха.

Бързата размяна на сервис-геймове продължи и до средата на третия сет. След това Пуи няколко пъти имаше възможности да пробив, но не успя.

В тайбрека Раонич беше безкомпромисен, като поведе с 6:0 и след това намали изоставането си в мача.

Мачът продължи да е оспорван и в четвъртия сет. Той вървеше без пробиви до десетия гейм, когато Пуи нанесе решаващ удар. Той улови третата си възможност за достигане до полуфиналите и спечели мача.