Реал" (Мадрид) взе преднина срещу "Жирона" след победа с 4:2 в първи четвъртфинален мач в турнира за Купата на краля между двата тима. Европейският шампион надделя на своя "Сантяго Бернабеу" в зрелищен мач, който мина през няколко обрата.

Серхио Рамос се разписа два пъти за "Реал", а по веднъж вкараха Лукас Васкес и Карим Бензема. За "Жирона" точни бяха Антъни Лосано и Алекс Гранел от дузпа.

Каталунците изиграха втори много силен мач, след като в осминафиналите отстраниха "Атлетико" (Мадрид). В ключовите моменти обаче "Реал" прояви характер и взе победата. Реваншът е след седмица в Каталуня.

Гостите изненадващо откриха резултата на "Сантяго Бернабеу" след отлично проведена контраатака в седмата минута. Раул Гарсия напредна по лявото крило в седмата минута и центрира, Антъни Лосано засече топката, извеждайки "Жирона" напред.

Ранното попадение накара "Реал" да бъде много активен в следващите минути и веднага да търси изравняване. Мадридчани притиснаха съперника си и в 18-ата минута резултатът вече беше равен.

При флангова атака отдясно Алваро Одриосола напредна и много хубаво намери връхлитащия около точката на дузпата Лукас Васкес. Нападателят с едно докосване стреля и прати топката в мрежата – 1:1.

До края на първата част "Реал" действаше с по-голямо самочувствие, контролираше топката и се настани пред вратата на каталунците. Футболистите на Сантяго Солари отправиха общо 13 удара, търсейки още голове.

Три минути преди паузата това стана факт. Винисиус беше фаулиран на границата на наказателното поле от голмайстора за гостите Лосано. Капитанът на "Реал" Серхио Рамос се нагърби с изпълнението, и с техничен удар в стил "Паненка" реализира.

За централния защитник това беше седми гол от дузпа от началото на сезона.

През втората част гостите от Каталуня решиха, че няма какво да губят и отново проявиха активност. В действията на "Реал" нямаше и помен от натиска, който тимът осъществи преди почивката.

С напредване на времето "Жирона" действаше по-добре и в 66-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Маркос Йоренте игра с ръка в наказателното поле при центриране от корнер и по този начин "Жирона" получи дузпа.

Капитанът Алекс Гранел стреля силно в левия ъгъл на Тибо Куртоа и изравни.

Веднага след изравнителното попадение на терена се появи и Иско, който веднага активизира играта на "Реал". През него минаваше всяка атака, като Иско веднага се нагърби с много отговорност.

Радостта на "Жирона" траеше само 11 минути, след които "Реал" пак излезе напред. Серхиос Рамос се включи в атака и засече центриране на Марсел, като от пет метра нямаше как да сгреши с глава.

Още три минути по-късно преднината на мадридчани стана два гола. Точен в 80-ата минута беше Карим Бензема, който засече центриране на Винисиус.

В ситуацията останаха съмнения за засада, но след преглед на видеоповторение реферът Ундиано Майенко засече попадението.