"Борусия" (Дортмунд) взе втора победа след подновяването на Бундеслигата, като разгроми с 5:1 на своя "Сигнал Идуна парк" предпоследния "Хановер". Съперникът нямаше никакви шансове в двубоя, като интрига имаше през първата част, докато резултатът беше 1:0.

Жълто-черните постигнаха своята 15-а победа дотук през сезона. За пръв път в историята си "Борусия" събира 48 точки след първите си 19 шампионатни мача.

Тимът на Люсиен Фавър поведе с 9 точки пред най-близките си преследвачи "Борусия (Мьонхенгладбах) и "Байерн" (Мюнхен). Баварците обаче са с мач по-малко, като в неделя приемат "Щутгарт".

На "Сигнал Идуна парк" много силен мач направи Марко Ройс, който се отчете с един гол и две асистенции. Левият бек Ашраф Хакими се разписа и също даде асистенция. Добре се представи Джейдън Санчо, който подаде за два от головете.

С гол и асистенция се отчете и Рафаел Герейро.

"Борусия" откри след само 24 минути игра, когато завърши атака отляво. Хакими размени двойно подаване с Герейро, след което стреля с десния си крак и порази целта от около 20 метра.

Това беше и единствения гол преди почивката, когато "Хановер" все още оказа някакъв отпор. Гостите имаха два добри шанса, но не се възползваха от тях, а през втората част "Борусия" не допусна никакви грешки.

Час след началото на мача Марко Ройсе разписа. Хакими открадна топката около наказателното поле на гостите и намери Ройс, който се разписа.

Само две минути по-късно резултатът беше 3:0. Марио Гьотце, който започна на върха на атаката се разписа след подаване на Санчо. Англичанинът излъга цялата защита и намери отлично Гьотце.

В 67-ата минута ситуацията се повтори, но този път Ройс проби и намери Герейро, който не сгреши.

След като вече беше 4:0 футболистите на "Хановер" действаха без никакво желание и съпротива. Те оставяха прекалено лесно домакините да стигат до голови положения и като по чудо се разминаха с още по-голям разгром.

До края на мача "Борусия" пропусна още няколко отлично шанса. В 86-ата минута "Хановер" намали с точно изпълнение Бакалорж, а в добавеното време Аксел Витсел оформи крайния резултат 5:1.