Тимът на „Шумен“ постигна лесна победа над „Поморие“ с 38:27 (20:13) в мач от 9-ия кръг на редовния сезон в А хандбалната група  при жените.

Мачът се игра в зала „Арена Шумен“, а интрига в него имаше само в началните минути, когато играта вървеше гол за гол. След средата на полувремето шуменки натрупаха аванс от 5 гола, който увеличиха до 7 преди почивката.

През втората част състезателките от Шумен продължиха да водят играта и аванса им достигна до 11 гола в края на двубоя.

Маринела Панайотова отбеляза най-много голове за „Шумен“ в този мач - 11, а Юлияна Таче и Мария  Маслева добавиха по 8. За „Поморие“ най-резултатна бе Милена Великова с 6 попадения.

В следващия кръг, който е последен за редовния сезон, Шумен“ гостува на „Бъки в Габрово. Днес габровки победиха „Етър“ с 27:22 и убедително оглавяват класирането преди втората фаза на шампионата.