"Реал" (Мадрид) допълни полуфиналите за Купата на краля след втора победа срещу "Жирона". След като преди седмица спечелиха с 4:2 в зрелищен първи мач на "Сантяго Бернабеу", тази вечер белите се наложиха с 3:1 реванша в Каталуня.

Другите три отбора, които продължават напред за Купата на краля, са носителят на трофея "Барселона", "Валенсия" и "Бетис". Жребият за полуфиналите ще бъде изтеглен в петък.

Карим Бензема осигури спокоен реванш за "Реал" с два гола през първото полувреме. Френският нападател откри резултата в 27-ата минута. Той стартира отдясно на наказателното поле, размени страхотно двойно подаване с Карвахал, който му върна технично с пета, и с левия крак насочи топката в далечния ъгъл.

Две минути преди почивката Бензема увеличи преднината на европейския клубен шампион. Винисиус проби по левия фланг, нахлу в наказателното поле и върна назад към французина, който със страхотен шут с десния крак намери долния десен ъгъл на вратата.

Бензема вече има 209 гола с екипа на "Реал". Той се изкачи на пето място във вечната класация на най-добрите голмайстори на отбора.

Повече попадения от французина имат само Ференц Пушкаш (242), Карлос Сантиляна (290), Алфредо ди Стефано (308), Раул Гонсалес (323) и Кристиано Роналдо (451).

Педро Поро върна едно попадение за "Жирона" в 71-ата минута, но само пет по-късно Маркос Йоренте възстанови аванса на гостите.

Добрата преднина от първия мач позволи на старши треньора Сантяго Солари да даде почивка на някои основни играчи. Носителят на "Златната топка" Лука Модрич не попадна в групата, а Тибо Куртоа, Каземиро и Гарет Бейл останаха на пейката.

Солари все пак пусна силен стартов състав, в който бяха Кейлор Навас, Марсело, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Дани Карвахал, Дани Себайос, Маркос Йоренте, Тони Кроос, Лукас Васке, Винисиус и Бензема.