Първата ракета на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на тенис турнира в София. За втори път в последните три години българският тенисист беше спрян от холандеца Робин Хаасе. 25-годишният пловдивчанин загуби от 54-ия в света с 2:6, 4:6 за 74 минути.

Кузманов записа четвърто поражение при четвъртото си участие с "уайлд кард" в София. През 2016 г. той дебютира в турнира от категория "АТП 250" с трисетов двубой с бившия №1 при юношите Рикардас Беранкис (3:6, 6:2, 3:6). Година по-късно българинът отстъпи срещу Хаасе с 4:6, 3:6, а миналата година загуби от поставения под №7 Жоао Соуза с 6:7 (8), 1:6.

Кузманов, който заема 336-ото място в световната ранглиста, остава без победа на ниво "АТП". Другите му два мача в турнири от световния тур бяха в Истанбул през 2015 и 2016 г., когато българинът загуби в първия кръг на квалификациите съответно срещу Майкъл Винъс и Карлос Берлок.

След отпадането на Кузманов Александър Лазаров остава единственият българин в индивидуалната надпревара. 21-годишният тенисист преодоля квалификациите след страхотни победи срещу Лукаш Лацко и Лука Вани, а в сряда ще се изправи срещу Фернандо Вердаско в двубой от първия кръг.

В понеделник световният №2 при юношите Адриан Андреев беше много близо до впечатляващ успех срещу 45-ия при мъжете Матю Ебдън. 17-годишният българин отстъпи в драматична трисетова битка, която продължи 2.22 часа и завърши с тайбрек в последния сет.