Волейболистките на "Марица" (Пловдив) загубиха тежко от световния клубен шампион "Вакъфбанк" в четвъртия си мач в Шампионската лига. Българският първенец отстъпи с 0:3 (19:25, 17:25, 19:25) при гостуването си в Турция.

Най-резултатна в двубоя стана холандката Лонеке Сльоeтйес, която завърши с 19 точки. От "Марица" единствено Мирослава Паскова се отчете с двуцифрен актив и 14 точки.

Загубата е четвърта за "Марица" през този сезон и десета поредна в турнира. Миналия сезон пловдивският тим дебютира в най-силния европейски клубен турнир с шест поражения в шестте си срещи в груповата фаза.

Българският отбор заема последното четвърто място в групата бeз спечелена точка и геймова разлика 1:12. В последните си два мача "Марица" приема френския шампион "Безие" и германския "Щутгарт" съответно на 20 и 26 февруари.

"Вакъфбанк" записа 25 поредна победа в Шампионската лига. Последната загуба за турския тим дойде през април 2016 г., като световният първенец е спечелил 35 от последните си 36 мача в турнира.