„Шумен“ записа първа победа във втората четворка в А група по баскетбол при мъжете. В зала „Младост“ шуменци надиграха убедително „Шампион 2006“ и се наложиха със 102:67.

Още през първата четвърт домакините показаха добра стрелба и след десет минути игра водеха с 26:17. През втората четвърт шуменци увеличиха аванса си и на полувремето резултатът бе 56:32.

След почивката ситуацията на терена не се промени. Въпреки че и двата отбора допуснаха много грешки, шуменци продължиха да са по-добри и разликата набъбна до 30 точки. До края на срещата домакините играха за публиката и преминаха границата от 100 точки.

Виктор Серафимов, Александър Делев, Стилиян Иванов, Антон Диков, Ростислав Тончев от тима на „Шумен“ записаха двуцифрен точков актив в този мач. С най-много от петимата се отчете Стилиян Иванов – 15, а по 14 вкараха Серафимов и Делев.

За „Шампион“ 16 точки вкара Хасан Чауш, с по 10 се отчетоха Алън Куршумов и Стоян Кайнаров.