"Левски" постигна първа победа под ръководството на Георги Дерменджиев. Сините победиха "Витоша" (Бистрица) с 2:0 на националния стадион "Васил Левски" и се доближиха на три точки от ЦСКА преди директния сблъсък между двата отбора в неделя.

"Левски" отново не впечатли с представянето си, но след груби грешки на съперника вкара два гола през първото полувреме, след което доигра спокойно втората част. Паулиньо с първия си гол за сезона и Станислав Костов със 17-ото си попадание в шампионата донесоха трите точки за тима на Дерменджиев.

Сините можеха да постигнат и по-убедителен успех, но вратарят на "Витоша" Християн Василев се отличи с добри намеси през второто полувреме. В същото време тимът от Бистрица нямаше много възможности да се върне в мача и на практика нито веднъж не затрудни Николай Михайлов.