"Ливърпул" отговори на предизвикателството на шампиона "Манчестър сити" и се доближи на една точка от лидера във Висшата лига. Мърсисайдци победиха "Бърнли" с 4:2 на своя "Анфийлд" ден след като "Сити" се справи с "Уотфорд".

Точни за успеха на червените бяха Садио Мане и Роберто Фирмино, които се разписаха по два пъти.

Всичко в мача беше решено до 29-ата минута, когато авансът на "Ливърпул" беше 2:1. Гостите изненадващо откриха след шест минути игра, но с голове на Мане и Фирмино домакините обърнаха.

След почивката Фирмино вкара в 67-ата минута, с което уби интригата. След това "Бърнли" беше много активен и опита всичко да промени развоя на срещата, но не успя. В добавеното време паднаха нови два гола - първо Гудмундсон се разписа за "Бърнли", а след това Мане оформи крайния резултат.

В трети пореден мач звездата на червените Мохамед Салах не успя да се разпише. Той имаше възможност да изравни рекорда на Алън Шиърър за най-бързо достигане до 50 гола във Висшата лига. Английската легенда постигна това за 66 мача, а Салах остава с 49 попадения в 66 срещи.