Водачът в световната ранглиста Новак Джокович приключи участието си в мастърса в Индиън Уелс. Сърбинът загуби с 4:6, 4:6 от германеца Филип Колшрайбер в третия кръг.

Четвъртият в схемата на турнира Роджър Федерер спечели с 6:3, 6:4 срещу сънародника си Стан Вавринка.

Колшрайбер игра стабилно и се възползва от момента. Джокович допусна 27 непредизвикани грешки.

Във втория сет германецът поведе с 5:2 след два пробива, когато съперникът му опита обрат. Джокович върна единия пробив, но не можа да направи повече.

Германецът вдигна победоносно ръцете си във въздуха, след като намесата на ястребовото око показа, че след форхенда му топката е закачила линията и той печели мача.

"Това е много специален момент. Разбира се, да играеш с големите е голямо удоволствие, но повечето пъти те те бият. Сега предвид първото място на Новак победата е невероятна за мен", заяви Колшрайбер.

Джокович даде дължимото на съперника си и заяви, че той е доказал, че може да играе с големите в тениса.