Отборът на юношите до 19 г. на баскетболен клуб „Шумен“ взе квота за финалите на шампионата в Елитната група, съобщиха от клуба.

Това стана, след като шуменци спечелиха последния си мач от редовния сезон на Елитна група - Изток като гост на „Светкавица“ Търговище с 86:65. „Шумен“ U19 зае второ място на Изток, което дава право на участие във финалите. Първенец в групата е „Черно море Тича“ Варна.

С второто място „Шумен“ до 19 г. си осигури място и на финалите за на Купа България в тази възрастова група, уточняват от клуба. Предстои да станат ясни датите за турнира за Купа България при юношите, където участие ще вземат двата най-добри отбора от двете елитни групи – източна и западна. В източната това са „Черно море Тича“ и „Шумен“. В западната остава един кръг до края на първенството, но там „БУБА Баскет“ вече си осигури класиране.  За второто място се борят ЦСКА и „Шампион 2006“.