Съставеният изцяло от български състезатели отбор Windigo Gaming триумфира с титлата в играта CS:GO на световното първенство по електронни спортове в Китай - World Electronic Sports Games (WESG). За успеха си на тимът заслужи 500 хиляди долара от наградния фонд.

Капитанът Камен Костадинов (с прозвище в играта "bubble") изведе до първото място съотборниците си Георги Григоров ("SHiPZ"), Виктор Дянков ("v1c7oR"), Янко Панов ("blocker") и Валентин Василев ("poizon"). 18-годишният Григоров беше избран за най-полезен играч в първенството.

Windigo поднесе изненадата в турнира, като първоначално не беше поставян сред фаворитите. На финала българите направиха обрат срещу полския Ago Esports. Windigo загуби първия рунд на картата Inferno (14:16), но взе следващите два на картите Mirage (16:13) и Dust2 (16:7).

Тази година наградният фонд на WESG беше намален до 890 хиляди долара, като в предните две надпревари отборите си разделяха 1.5 милиона.

Във финалите в турнира, който продължи от 11 до 17 март, участваха 27 отбора. Windigo се класира за форума, след като спечели пресявките за Източна Европа.

Windigo e създаден на 31 октомври 2017 г., като собственик на отбора е украинецът Артур Йермолайев.