8 златни, 7 сребърни и 2 бронзови медала спечелиха бойците на СК "Шуменска крепост" на провелото се през уикенда в зала „Арена Шумен“ държавно първенство по кик бокс в стил лоу кик. Със спечелените отличия шуменци заслужено взеха и отборната купа от шампионата.

Шампиони при юношите младша възраст станаха Георги Атанасов и Денислав Русев. Велизар Димов, Виктор Иванов, Йордан Стоянов и Илиян Данчев са златни медалисти при юношите старша възраст. Никола Николов и Пламен Борисов спечелиха титли при мъжете. При най-тежките Пламен Борисов, който отдавна не бе имал мач пред собствена публика, обра овациите на зрителите в залата.

Вицешампион при юношите младша стана Станислав Страхилов. При юношите старша възраст втори места заеха: Добромир Петров, Румислав Жечков и Евгени Ангелов. Сребърни медалисти при мъжете са Слав Нанов и Марио Иванов и Димитър Стоянов.

Бронзови отличия за шуменския клуб спечелиха Хасан Алпер при юношите старша възраст и Сава Карастоянов при мъжете.

През двата дни на първенството близо 160 бойци от 33 клуба от цялата страна показаха качествени битки на ринга в зала „Арена Шумен“.

Домакините от „Шуменска крепост“ за поредна година направиха перфектна организация на първенството, което неизменно се провежда в Шумен от 2011 г. Бойците и публиката бяха подгрети от група „Епизод“, а 9-годишната Никол Мартинова спечели сърцата на зрителите с изпълнението си на химна на Шумен.

Държавното първенство по кик бокс бе уважено от кмета Любомир Хридтов, директора на ОД на МВР ст. комисар Ялчън Расим, секретаря на община Шумен Диян Димитров, спортният експерт в администрацията Даниел Даулов и други гости.