Когато губиш с 0:6, 0:5 и съперникът ти има мачбол, срамната загуба изглежда въпрос на време. Тара Муур обаче преобърна представите за невъзможното, като сътвори един от най-големите обрати в тениса.

С 11 поредни загубени гейма родената в Хонконг състезателка беше близо да запише два "геврека" срещу Джесика Понше в мач от турнира в Съндърланд. Французойката имаше мачбол при 40:30, но Муур съумя да обърне развоя на гейма, а впоследствие спечели мача по изключителен начин.

С вдъхновена игра 26-годишната тенисистка, която е 479-а в световната ранглиста, преобрази представянето си на корта и стигна до победата след 0:6, 7:6 (7), 6:3.

Обратът на Муур привлече вниманието в социалните мрежи и мнозина го определиха за "най-великия в модерната история на тениса".

Развоят на мача върна спомените за едни от най-великите обрати в историята. През 1984 г. Иван Лендъл стигна до титлата в "Ролан Гарос", като навакса изоставане от два сета във финала срещу Джон Макенроу - 3:6, 2:6, 6:4, 7:5, 7:5. 20 години по-късно шампионът в турнира отново беше решен след драма и победа на Гастон Гаудио над Гилермо Кория - 0:6, 3:6, 6:4, 6:1, 8:6.

"Ролан Гарос" често е сцена на големи обрати. През 1995 г. в решаващия трети сет Яна Новотна беше на крачка от победата при 5:0 и 40:0, но американката Чанда Рубин сътвори изненада и спаси девет мачбола, преди да стигне до успеха с 8:6.