Мъжкият тим на БК „Шумен“ не успя да се класира за финала в А баскетболната група, след като загуби с 1:2 мача полуфиналната серия срещу „Черноморец“ Бургас. Днес в третия двубой от серията, игран в Бургас, шуменци отстъпиха на „Черноморец“ с 68:82.

След равностойна игра през първата четвърт шуменци имаха малък аванс от 4 точки – 21:17. Втората четвърт бе в полза на домакините от Бургас. С точна стрелба под коша и от далечно разстояние те успяха да дръпнат с  13 точки. На полувремето резултатът бе 45:36

След почивката шуменци стопиха част от преднината на съперника, но бургазлии поддържаха разлика от 10 точки и успяха да я запазят и в последната част и да се класират за финал в А група.

За „Шумен“ Стилиян Иванов отбеляза 20 точки, Николай Леков се отчете с 13.

Христо Николов допринесе за победата на „Черноморец“ с 26 точки, Робърт Георгиев се отчете със 17 точки, 12 борби и 4 асистенции.