18 отбора участваха днес във възобновената след десетилетия ученическа щафета в центъра на града. Лекоатлетическата надпревара бе под надслов „За Шумен“ и е посветена на 11 май, когато градът празнува своя ден.

В щафетата днес отборите бяха по 8 състезатели – по 4 момичета и 4 момчета. Дистанцията на състезанието бе общо 800 м, като стартът бе през сградата на община Шумен, а финалът на пл. „Кристал“. Участниците бяха разделени в три възрастови групи.

Първи при най-големите 11-12 клас финишира отборът на ПГМЕТТ. Заради това, че в състава на училището бягаха само момчета, те получиха награди извън официалното класиране. Така купата за първо място взе отборът на ППМГ „Нанчо Попович“, а втори се нареди този на ПЕГ „Н. Вапцаров“.

В другите две възрастови групи конкуренцията бе по-голяма. При щафетите за ученици 5-7 клас имаше девет отбора, а при тези 8-9 клас – пет.

При учениците 8-9 клас най-бързо разстоянието пробягаха отново състезателите на ПГМЕТТ. И отново заради това, че в отбора имаше само момчета, те участваха извън класирането. Първото място в тази група спечелиха лекоатлетите от ППМГ „Нанчо Попович“, втори се наредиха тези от ПГСАГ, трети са учениците от ПЕГ „Н. Вапцаров“

Съставът на СУ „Йоан Екзарх Български“ стана победител при учениците от 5-7 клас. Втора финишира щафетата на СУ „Сава Доброплодни“. Трето време дадоха момчетата и момичетата от 9 ОУ „П. Волов“.

Всички участници бягаха в щафетата с фланелки с надпис 11 май – Ден на Шумен.