"Реал" (Мадрид) записа най-лошото си представяне в Ла Лига от 20 години насам, след като загуби 12-и мач в шампионата. От сезон 1998-99 мадридчани нямаха толкова поражения в рамките на 34 срещи.

В последния си мач, при това на "Сантяго Бернабеу" "Реал" игра много слабо. Тимът отправи само два точни удара за 90 минути и беше освиркан от собствените си фенове. Точни за "Бетис" бяха Лорен в 61-ата минута и бившият играч на "Реал" Хесе Родригес четвърт час преди края.

В крайното класиране "Реал" е трети с 68 точки, на осем зад втория "Атлетико" и 19 зад шампиона "Барселона".

Каталунците също не спечелиха в последния си мач. При гостуването на "Ейбар" "Барселона" записа равенство 2:2. Всички голове на "Ипуруа" паднаха през първото полувреме в един зрелищен мач.

Продуктът на школата на "Барселона" Марк Кукурея откри за "Ейбар", но по-късно каталунците обърнаха с две попадения на Лионел Меси в рамките на 60 секунди.

В края на първата част Де Бласис изравни и това беше крайният резултат.

С двете си попадения срещу "Ейбар" Меси завърши като водещ реализатор в Ла Лига с 34 гола.