Григор Димитров напусна "Ролан Гарос" след загуба от Стан Вавринка и отново не успя да се класира за втората седмица в турнира. Българският тенисист си тръгва от Париж след поражение с 6:7 (5), 6:7 (4), 6:7 (8) в третия кръг. В доиграването между двамата битката продължи час и три минути

Вавринка имаше аванс от 2:0 сета, когато двубоят беше прекратен в петък вечерта след 2.06 часа игра. В изиграните два сета Вавринка се наложи с два тайбрека 7:6 (5), 7:6 (4). Третият сет също завърши с дълъг гейм, като двамата тенисисти не успяха да вземат решително предимство срещу съперника си.

Именно третият кръг засега е непреодолимо препятствие за Димитров, който в осемте си участия в Париж не е стигал по-далеч. В последните две години бившият №3 отпада точно след третата си среща - през 2017 г. от Пабло Кареньо Буста, а през 2018-а от Фернандо Вердаско, и двата пъти без да вземе сет. Двамата се срещат за девет път, след като дотук имат по четири успеха. В деветото си участие в "Ролан Гарос" Димитров отпада за четвърти път в третия кръг.

Българинът стигна до това стъпало в турнира след два маратонски мача по пет сета - в първия кръг с Янко Типсаревич победи с 6:3, 6:0, 3:6, 6:7 (4), 6:4 и срещу Марин Чилич 6:7 (3), 6:4, 4:6, 7:6 (2), 6:3.