Мъжкият национален отбор по волейбол записа четвърта загуба в Лигата на нациите, след като отстъпи на световния шампион Полша с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25). За състезателите на Силвано Пранди това е четвърто поредно поражение, като те взеха единствено първата си среща.

Двубоят се игра в залата в Нингбо, Китай и беше втори от минитурнира с участието на домакините, България, Полша и Франция.

България остава на 14-о място в Лигата на нациите със само един успех, като зад състава на Пранди са единствено Сърбия и Австралия, които още нямат победа.

Първият гейм премина добре за България, но след това Полша намери своя ритъм и успя да вземе всички по-оспорвани разигравания. Само в третия гейм имаше оспорвана битка, но световните шампиони успяха да надделеят с 27:25. Пранди потърси и промени с пускане на Велизар Чернокожев, Николай Колев и Красимир Георгиев, но и това не даде резултат.

За България най-резултатни бяха Розалин Пенчев и Николай Учиков с по 14 точки. Центърът Алекс Грозданов добави 10.

Следващият мач на волейболистите е в неделя по обяд срещу Франция.