Два сребърни и един бронзов медал спечелиха шуменските млади спортисти на завършилия в Албена фестивал „Олимпийски надежди“, съобщи Българския олимпийски комитет (БОК), под чиито патронаж се провежда приятелската надпревара.

Футболистите на „Шумен 2007“ заеха второ място в оспорвания турнир. На финала шуменският отбор загуби с 2:5 от „Миньор“ Перник. Шуменци губеха на полувремето с 0:2, но изравниха до 2:2, но със силна игра във втората част тимът от Перник спечели първото място.

В турнира по баскетбол 3х3 момичетата от Шумен, отбор, съставен от ученици от ППМГ „Нанчо Попович“, взеха бронзовите медали. Победителки са девойките от Румъния, надиграли на финала тима на „Черно море Одесос“ Варна.

Силно представяне записаха лекоатлетите от Шумен. Сребърен медал при юношите (2001-2003 г) спечели Мелих Мехмед. Четвърти тук се нареди Теодор Куртев. Четвърто и пето място записаха девойките от шуменския клуб по лека атлетика в същата възрастова група – Никол Димитрова и Петина Христова.

В 12-тото издание на фестивала „Олимпийски надежди“ участваха над 470 млади спортисти от България, Румъния, Северна Македония.