Хуан Мартин дел Потро се класира във втория кръг на турнира по тенис "Куийнс Клъб" за първи път от 2013-а година насам, след като победи със 7:5, 6:4 канадеца Денис Шаповалов.

Аржентинецът стори това тъкмо на време, защото малко по-късно играта беше прекратена заради дъжд и така мачът на Григор Димитров продължава да бъде под въпрос.

Вторият мач в програмата на Централния корт между Стан Вавринка и Даниел Еванс бе прекъснат преди края на първия сет.

30-годишният Дел Потро игра традиционно силно на сервис и изправи 11 аса в полето на съперника си, докато Шаповалов загуби контрол в дългите разигравания. Аржентинецът спечели по един пробив във всеки сет и така спечели първия си и до момента единствен мач срещу канадеца.

Той пък изпрати два бекхенда в мрежата за 2:3 във втория сет и в крайна сметка световният номер 12 сложи край на срещата за час и 17 минути.

Във втория кръг сребърният медалист от Рио ще се изправи срещу партньора на двойки на Анди Мъри - Фелисиано Лопес. Испанецът победи с 6:7(4), 6:3, 6:4 унгареца Мартин Фучович. /БТА